Sinemia Nedir Nasıl Kullanılır?

Bu bir reklam yazısı değildir. Herhangi bir şekilde para ve sponsorluk almıyorum. Yazılanlar iyisiyle kötüsüyüle benim kendi görüşlerimdir.

İnternet üzerinde dolaşırken sürekli olarak karşınıza çıkıyordur. Sinemia adında bir kart var ve çok cüzi miktarlara sinema izleyebileceğinizin reklamını yapıyorlar.

Ben de bu reklamları gördükten sonra merak ettim ve uzun incelemelerim (ekşisözlük) sonrasında kayıt oldum ve Sinemia kartımı aldım.

Peki Sinemia nedir?

Sinemia, aslında bir ön ödemeli kart olarak düşünülebilir. Size sunulan 1, 3, 6 ve 9 aylık paketlerden birini seçerek üye oluyorsunuz ve size bir kart gönderiliyor. Bu kart sayesinde Türkiye’deki neredeyse her sinemada seans saati ve film farketmeksizin günde bir defa film seyretme hakkınız oluyor. 15 TL ve üstü bilet fiyatlarını göz önüne alırsak, oldukça uygun fiyata sinemaya gidebilirsiniz. Her gün sinemaya gittiğimizi düşünürsek (ki bu mümkün değil. gidebilecek olana da selam olsun) günde en az 15 TL’den (bu fiyat sinema salonlarına göre 25-30 TL’ye kadar da çıkabiliyor) 30 günde 450 TL para yapıyor. Şu anda en az 3 aylık paket aldığınızda toplamda 150 TL’ye paşalar gibi filmlerinizi izleyebilirsiniz.

Sinemia Nasıl Kullanılır?

Sistemin işleyiş şekli ise şöyle; Sinemia kartınız ve telefonunuza yüklediğiniz Sinemia uygulaması ile bilet alıyorsunuz. Öncelikle Sinemia uygulamasını sinema salonunda açarak, bilet alma işlemine başlıyorsunuz. İzleyeceğiniz filmi, salonu ve seansı seçtikten sonra, ekranda size biletinizi Sinemia kartınızla normal bilet alır gibi satın alma işlemini gerçekleştirmenizi söylüyor. Eğer Cinemaximum sinemalarında iseniz bir kod vererek, bu kodla biletinizi alabileceğiniz söyleniyor. Uygulama aynı zamanda konumunuzu da gördüğü için, eğer sinema salonundan uzakta iken bileti alırsanız film başlamadan yarım saat önce veya başladıktan yarım saat sonra check-in işlemi yapmanız gerekiyor. Bunun nedeni ise sadece sizin bileti aldığınızdan emin olmak istemeleri. Böylece sistemi suistimal etmeniz önlenmiş oluyor.

Buradan benim referansımla üye olarak, hem bana hem de kendinize ekstradan bir ay kullanım hakkı sağlamış oluyorsunuz.

Bana ekstradan 1 ay lazım değil derseniz, şuradan referansız üye olabilirsiniz.

Neredeyse 3 aydır kullanıyorum ve çeşitli sinema salonlarında sistemi denedim. Herhangi bir problemle karşılaşmadım.

Sorularınız varsa Sinemia Sık Sorulan Sorular kısmından bilgi alabilir ya da yorum kısmından bana yazabilirsiniz.

 

Sinemia Tips & Tricks

Burayı zamanla doldururum.

  • Sinemia kartınızın şifresi, kart numarasının son 4 hanesidir. Lazım olacak 🙂
  • Sinemia’ya üye olurken, mümkünse sanal kredi kartınızla ödeme yapın. İleride kartınızdan sizden habersiz çekim yapamayacaklar veya siz istemeden üyeliğinizi uzatamayacaklar.
  • Cinemaximum üzerinden online bilet satın alarak, aynı zamanda puan da biriktirebilirsiniz. Her film başına 1 puan alarak, 8 puan sonrasında Cinemaximum’da 1 bilet bedavanız olacak. Yazan: Bir Türk
  • Sinemia’ya kaydolurken Facebook hesabınızla kaydolmanız, şimdilik davetiye sistemiyle çalışan sistem için bir artı. Onay süreniz kısalacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.